“Dzieło zrodziło się, by przyczyniać się do tego, aby ci chrześcijanie, włączeni do tkanki społeczeństwa świeckiego – ze swoją rodziną, przyjaciółmi, swoją pracą zawodową, swoimi
szlachetnymi aspiracjami – zrozumieli, że ich życie, takie jakim ono jest, może być okazją do spotkania z Chrystusem: to znaczy, że jest drogą do świętości i apostolstwa.”

(Rozmowy z prałatem Escrivá, p. 60)

PLAN REKOLEKCJI

Podczas jednego dnia rekolekcji Opus Dei uczestniczy się we Mszy świętej, wysłuchuje czterech rozważań prowadzonych w kaplicy przez księdza, odmawia wspólnie różaniec oraz przyjmuje się błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Istnieje zawsze możliwość rozmowy z księdzem prowadzącym rekolekcje oraz przystąpienie do spowiedzi. Poza tym, samo miejsce – „Dworek” usytuowany wśród pól i lasów – zapewnia komfort pobytu i pozwala na spacery i odpoczynek.

Dworek: terminy i zapisy – sprawdź tu

  • Rekolekcje w „Dworku” to tradycyjne, ciche rekolekcje, prowadzone przez księży z Prałatury Opus Dei.
  • Prowadzone są osobno dla kobiet i mężczyzn, dla grup młodzieży żeńskiej i męskiej.
  • Centrum konferencyjne Dworku posiada dwie części – starą pochodzącą z 1902 r. oraz nową wybudowaną w 2002 r.
  • W Dworku są dwie kaplice, dwa duże salony, jadalnia, sale do nauki i miejsce dla 45 gości. Ścieżki spacerowe i mała kapliczka Matki Bożej w parku pomagają uczestnikom w zachowaniu ducha modlitwy i skupienia.

 

Większość pokoi jest indywidualna. Zapewnione są posiłki w ciągu dnia (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), istnieje możliwość przygotowania posiłków według przepisanej przez lekarza diety (tylko w jednej z trzech opcji: celiakia, bez laktozy, cukrzycowa). Nie trzeba brać ze sobą ręczników czy pościeli.

Prosimy o zabranie stosownego ubrania (np. marynarka lub żakiet) i obuwia (nie ma zwyczaju używania kapci w przestrzeniach wspólnych w Dworku), by godnie przebywać w kaplicy i w towarzystwie innych osób.

Czasem odbywają się równolegle dwa kursy rekolekcyjne, jeden w starej, a drugi w nowej części.

Adres: wieś Boża Wola 15, 05-332 Siennica, woj. mazowieckie
+48 257 523 815

Dojazd z Google Maps: LINK

Dojazd z Warszawy pociągiem:
Wybrać pociąg relacji Warszawa Śródmieście – Siedlce, zatrzymujący się w Cegłowie.
Można też wysiąść na stacji PKP Mienia i 4 km do Dworku pokonać pieszo, idąc drogą przez las.

Opus Dei Dworek
Print Friendly, PDF & Email