Pytania i odpowiedzi

 

Czy trzeba się zapisać na dzień skupienia?

Nie. Wystarczy pojawić się podczas wyznaczonego dnia skupienia. Na miejscu warto wspomnieć, że jest się pierwszy raz i organizatorzy wszystko wytłumaczą.

Chcę porozmawiać z księdzem. Jak się umówić?

Gdy szukasz porady o kapłana i chcesz się porozmawiać „na spokojnie”, warto się umówić na wyznaczony termin do ośrodka Opus Dei. Podczas dnia skupienia jest możliwość spowiedzi. Zawsze można się również wyspowiadać w dogodnym terminie dla penitenta i kapłana z Opus Dei.

Chciałbym wstąpić do Opus Dei. Co mam zrobić?

Polecamy poznać ducha Opus Dei poprzez uczestnictwo w spotkaniach (np. dni skupienia, rekolekcje) oraz poprzez rozmowę ze członkami Opus Dei i kapłanami. W dalszym etapie zainteresowany zrozumie wymagania i cele jakie ma to powołanie.

Opus Dei a polityka

Opus Dei posiada i rozprzestrzenia wyłącznie naukę Kościoła. Specyficzną cechą Opus Dei jest wysiłek w niesieniu Chrystusa do wszystkich środowisk poprzez uświęcanie pracy. W Opus Dei wciela się w życie i podsyca wolność i pluralizm we wszystkich kwestiach politycznych, kulturalnych, ekonomicznych i społecznych, w których Kościół nie opowiedział się definitywnie.

Zobacz także: często zadawane pytania o Opus Dei

 

 

 

Znani ludzie związani z Opus Dei:

 

Joaquín Navarro-Valls, rzecznik prasowy Jana Pawła II

Ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski, aktualnie wikariusz (szef) Opus Dei w Polsce

Ks. Piotr Prieto

Adam Szafrański

 

Print Friendly, PDF & Email